Stift Engelszell is het enige trappistenklooster in Oostenrijk en behoort sinds midden 2012 ook tot het rijtje kloosters met erkende trappistenbieren met hun donkere Gregorius en ook met deze ietwat uit de band springende Benno, gebrouwen met gebruik van honing.
Oog: Een off-white romige, medium tot ruime kraag. Weinig pareling in het glas. Een oranje/amberkleurig bier met een mooie gloed, heel mooie kleur.
Neus: Een fijne geur van biscuit, licht fruitig en kruidig met hinten van koriander en curacao en wat honingzoetheid
Mond: Zoetige doch ook kruidige eerste aanzet, niet overdreven doorsmakend, subtiel. Eindigt ergens tussen zoet(niet plakkerig) en droog met een licht nabitterheid. Aangenaam doordrinkbaar en dorstlessend.
Etiket: Klassiek, overwegend bruine tinten. Ingrediëntenlijst en Trappisten logo. De kroonkurk krijgt ook een vermelding, deze zal mooi staan in de collectie.
ABV: 6.9%
Ik vind dit een aangename Trappist, verschillend van de andere door zijn karakter. Deze kan mij…
View original post 85 more words